Viltės istorija

Kitąmet sueis jau 20 metų, kai pažįstame Viltę. Matėme kaip ji augo, mokėsi girdėti, siekė ir įgyvendino užsibrėžtus tikslus. Ji nusprendė pasidalinti savo istorija, kuri įkvepia ir parodo kaip jai sekėsi augti su klausos „trūkumais“. Tikimės, kad jos asmeninė kelionė padės žmonėms suprasti daugiau apie kochlearinius implantus ir gyvenimą su jais.

Labai tavimi didžiuojamės, Vilte!

Kochleariniai implantai gali padėti atstatyti klausą žmonėms, turintiems rimtą arba gilų sensorineuralinį klausos sutrikimą.

Kaip veikia kochlearinis implantas?

Kochleariniai implantai yra sukurti žmonėms, kenčiantiems nuo rimto arba gilaus sensorineuralinio klausos sutrikimo. Šio klausos sutrikimo atveju, vidinėje ausyje esančių plaukelių ląstelės yra pažeistos, ir  jos negali tinkamai atskirti garsų. Kochlearinis implantas apeina šias pažeistas plaukelių ląsteles ir siunčia elektrinius signalus tiesiai į smegenis, kur jie yra interpretuojami į garsą.

Implantai gali būti efektyviai naudojami tiek iki kalbinio, tiek ir pokalbinio kurtumo atvejais vaikams ir suaugusiems pacientams. Stimuliuodami sensorines ląsteles sraigėje, kochleariniai implantai padeda pacientams girdėti aplinkos garsus ir kalbą.

Kochlearinis implantas turi du pagrindinius komponentus. Išorėje nešiojamas garso procesorius aptinka garsus ir siunčia juos į vidinį implantą, kuris yra po oda už ausies.