7 mitai apie tinnitus

Ūžesys jūsų ausyse, kuris atrodo niekada nepraeis, dažniausiai yra sukeltas tinnitus. Galbūt jums teko girdėti iš savo gydytojo, kad tinnitus negali būti išgydytas ir jums tiesiog teks su tuo susitaikyti?

Geriausiu atveju, kenčiantiems nuo tinnitus, ši būsena sukelia lengvą susierzinimą, o blogiausiu – sekina, tačiau yra būdų visa tai palengvinti. Pateiksime jums keletą klaidingų nuomonių pavyzdžių apie tinnitus ir faktų, kuriuos jums reikėtų žinoti.

MITAS: Susidūrus su tinnitus, nieko negalima pakeisti.

FAKTAS: Daugybė žmonių kreipiasi į gydytojus su nusiskundimais, dėl ūžesio ar zvimbimo ausyse ir jiems tenka išgirsti atsakymą, kad beveik nėra galimybių ką nors pakeisti. Tačiau tiesa yra tokia, kad yra daugybė būdų kaip galima nuslopinti tinnitus simptomus.

Štai keletas patvirtintų metodų, kaip galima sumažinti ūžesį ir zvimbimą jūsų ausyse:

 • Tinnitus garso terapija: Tinnitus gydyme svarbiu veiksniu tampa garso panaudojimas. Sustiprintas klausos aparatų, aplinkos, muzikos ar kitokio triukšmo garsas, gali padėti sumažinti kontrastą tarp tinnitus zvimbimo ar dūzgimo ir aplinkos garsų.
 • Klausos apsauga: Nuolatinis susidūrimas su triukšmu yra pagrindinė tinnitus priežastis. Būdami triukšmingose vietose nešiokite klausos apsaugas.
 • Tinnitus konsultavimas: Patyrusiu klausos specialistu, apmokytu dirbti su šiuo sutrikimu, įvertinimas ir konsultacija, gali padėti nustatyti jūsų tinnitus priežastį ir sumažinti negatyvią įtaką jūsų gyvenimo kokybei. Suderinus garsų terapiją ir konsultacijas, tinnitus poveikis daugeliu atveju gali būti sumažintas.
 • Tinnitus valdymo prietaisai: Tinnitus valdymo prietaisai atrodo kaip klausos aparatai ir turi ypatingų technologinių savybių, įskaitant ir pasikartojančius tonus, kurie yra skirti tam, kad galėtumėte pailsėti nuo tinnitus. Jeigu jūs kenčiate nuo tinnitus ir klausos praradimo, Widex ZEN tonus galima įdiegti daugelyje Widex klausos aparatų. Jeigu jūsų klausa nesilpsta, bet susiduriate su tinnitus, Widex ZEN tonus galite naudoti ZEN2GO įrenginiuose.
 • Atsipalaidavimo pratimai: Stresas dažnai pablogina tinnitus simptomus. Paskaitykite knygą, išeikite pasivaikščioti, praktikuokite kvėpavimo technikas ir atsipalaidavimo pratimus.

Štai ZEN tonų pavyzdys:

MITAS: Tinnitus yra laikinas. Greitai praeis ir pats.

FAKTAS: Kai kurie tinnitus atvejai yra laikini ir sukelti neseniai patirto triukšmo. Kiti atvejai tęsiasi ilgiau arba susideda iš pasikartojančių epizodų. Tinnitus gali pasireikšti daugybe skirtingų būdų. Nacionalinė Anglijos Sveikatos Sistema nurodo keletą skirtingų “tinnitus garsų”.

Šie tinnitus garsai apima:

 • Švelnus tinnitus: Ši tinnitus atmaina dažnai užmaskuojama stipresnio garso. Žmonės švelnų zvimbimą ir ūžesį ausyse gali pastebėti tik tylioje aplinkoje, pavyzdžiui bandant užmigti arba skaitant knygą.
 • Aukšto tono tinnitus: Dauguma žmonių patiria tinnitus kaip aukšto tono šnypštimą, švilpimą ar dūzgimą ausyse. Kartais šie garsai yra susiję su jūsų laikysena, kūno pozicija – juos galite girdėti kai sėdite, gulite, arba kai pasukate galvą tam tikru kampu.
 • Žemo dažnio tinnitus: Kartais tinnitus galima girdėti kaip žemo tono dundesį.
 • Muzikinės haliucinacijos: Gana retai tinnitus gali pasireikšti kaip muzikinės haliucinacijos, dėl kurių atrodo, kad daina pasikartodama skamba galvoje.

MITAS: Yra vaistų, kurie išgydo tinnitus.

FAKTAS: Kai kurios kompanijos bandys jums įsiūlyti stebuklingus vaistus nuo tinnitus, kurių kelios piliulės gali sustabdyti visus nepageidaujamus simptomus. Yra atlikta daugybė tyrimų susijusių su vaistų ir vitamininių papildų poveikiu tinnitus, tačiau kol kas nėra tokios patvirtintos gydymo priemonės. Vieninteliai patvirtinti metodai, kurie sumažina tinnitus simptomų poveikį yra tinnitus valdymo prietaisai ir garso terapija.

MITAS: Klausos aparatai negali padėti nuo tinnitus.

FAKTAS: Klausos aparatai yra pats efektyviausias būdas nugalėti tinnitus. Widex klausos aparatai gali pagelbėti pacientams kenčiantiems nuo tinnitus, nes jie:

 • Maksimaliai sustiprinti labai švelnius garsus netgi labai tylioje aplinkoje, taip sumažindami kontrastą tarp tinnitus ir tylos;
 • Apriboja bendrą garso stiprumą triukšmingoje aplinkoje ir tai labai svarbu žmonėms, kurių klausa silpnėja;

Klausos aparatai taip pat gali turėti Widex ZEN funkcija, kurios paskirtis groti raminančius tonus, padedančius pailsėti nuo tinnitus, kai jums to reikia.

MITAS: Tinnitus ir klausos praradimas nėra susiję.

FAKTAS: Daugeliui žmonių, su tinnitus sutrikimu, vėliau ims silpti klausa. Neseniai prancūzų mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad iš 123 apklausoje dalyvavusių žmonių, kurie kenčia nuo tinnitus, tik vienas nepastebėjo jokio klausos nusilpimo. Britanijos Tinnitus asociacija (BTA) paskaičiavo, kad 90 proc. žmonių su tinnitus sutrikimu taip pat kenčia ir nuo klausos silpimo. Tyrėjai taip pat spėja, kad tie kurie pokyčių nepastebėjo, turi “paslėptų” klausos silpimo problemų.

MITAS: Jeigu neklausysiu garsios muzikos, tinnitus simptomai man nepasireikš.

FAKTAS: Nuolatinis buvimas triukšme yra viena iš tinnitus priežasčių, tačiau yra ir daugiau.

MITAS: Tinnitus yra neseniai atsiradęs sutrikimas, sukeltas MP3 grotuvų. Seniau žmonės tuo nesiskųsdavo.

FAKTAS: Tinnitus buvo su žmonėmis nuo pat civilizacijos pradžios. 2004-ųjų metų tyrimas rodo, kad net senovės Egipte žmonės kalbėjo apie šį sutrikimą. Kitas tyrimas parodė, kad garsusis kompozitorius Liudvikas van Betovenas taip pat kentėjo nuo tinnitus.