fbpx

Klausos aparato įsigijimas

1. Kompensacija

Jei norite kompensuojamojo lausos aparato turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris jus nusiųs gydytojo specialisto konsultacijai. Nustatęs klausos aparato poreikį ir atsižvelgdamas į neprigirdėjimo laipsnį gydytojas specialistas nurodys, kokios grupės aparato žmogui reikia.

2. Registracija ir konsultacija

Registruokitės konsultacijai bet kuriame iš 4 „Surdotechnikos“ centrų.

Patyrę specialistai padės išsirinkti klausos aparatą pagal jūsų poreikius ir gyvenimo būdą ir galimybes.

3. Klausos aparato pritaikymas

Klausos apecialistas pritaikys klausos aparatą jums. Klausos aparatas bus reguliuojamas pagal jūsų individualių klausos tyrimą.

4. Pakartorinė konsultacija ir reguliavimas

Po kiek laiko, kai panešiosite klausos aparatą ir prie jo priprasite, galėsite atvykti pakartotinei konsultacijai. Jos metu klausos aparatas bus vėl derinamas pagal jūsų norus, nes panešioję aparatą jūs geriau žinosite ką reikia keisti.

Klausos aparatų tipai

Užausiniai klausos aparatai (BTE)

Naudotojams su sunkesniais klausos sutrikimais ar mažesniais ausų kanalais, užausiniai klausos aparatai (BTE) yra puikus sprendimas. Visos klausos aparatų elektroninės dalys yra korpuse, kuris įstatomas už ausies. Individualiai pritaikytas ausų įdėklas ir vamzdelis nukreipia garsą į ausį. Su dauguma BTE tipo klausos aparatų Jūs galite lengvai reguliuoti garsą ir pasirinkti programas.

PRIVALUMAI. Tinka turint visų laipsnių klausos sutrikimus, įdėklas gaminamas individualiai ir gali būti keičiamas, mažiau jautrus drėgmei, lengvas garso ir programų reguliavimas.

TRŪKUMAI. Gali būti sudėtingiau dėvėti, jei kartu nešiojami akiniai, labiau uždaroma ausies landa.

Garsiakalbis ausies kanale (RIC)

Klausos aparatai su garsiakalbiu ausies kanale (RIC) savo forma ir modeliu yra panašūs į BTE, bet mažesni, todėl kad imtuvas (arba garsiakalbis) yra įstatomas į ausį, o ne į korpusą. Šie klausos aparatai labiausiai tinka žmonėms su nedideliu – sunkiu klausos netekimo laipsniu. Naudojant RIC, garsas tiesiai iš už ausies esančio korpuso plonu laidu siunčiamas į garsiakalbį, kuris yra ausies kanale. Jie ne tik suteikia puikų garsą, bet yra mažiau matomi ir visiškai automatiniai.

PRIVALUMAI. Kosmetinis patrauklumas, mažesnis už BTE, mažiau užkemšama ausies landa, pardavėjas gali lengvai pakeisti garsiakalbį.

TRŪKUMAI. Mažą aparatą gali būti sunku prižiūrėti, garsiakalbis jautrus drėgmei.

Įausiniai klausos aparatai (ITE)

ITE klausos aparatai tinka daugumai klausos netekimo tipų. Paprastai jie yra maži, kaip ausies landa, ir yra įstatomi išorinėje ausies kanalo dalyje. Priklausomai nuo ausies kanalo dydžio, klausos aparatas gali būti labai mažas. Norint įstatyti ausyje ITE, klausos aparato korpusas turi būti pagamintas pagal užsakymą, kad atitiktų ausies formą. Tokiame korpuse yra visa svarbiausia elektronika ir jis puikiai tinka keliaujantiems žmonėms, kurių klausos aparatai turi gerai laikytis savo vietoje. Baterijos yra įdedamos į skyrelį su atidaromu dangteliu, esančiu tiesiai ant klausos aparato. Jos gali būti lengvai išimamos su maža magnetine lazdele.

PRIVALUMAI. Kosmetinis patrauklumas, tinka keliaujantiems žmonėms, kurių klausos aparatai turi gerai laikytis savo vietoje, idesnė baterija ir daugiau funkcijų nei CIC.

TRŪKUMAI. Jautrūs drėgmei, labiau uždaroma ausies landa.

Kanaliniai klausos aparatai (CIC)

Kanaliniai (CIC) klausos aparatai yra puikus pasirinkimas tiems, kurių klausos netekimo laipsnis lengvas, vidutinio sunkumo arba sunkus ir kurie ieško nepastebimo klausos aparato. Priklausomai nuo ausies dydžio ir formos, CIC klausos aparatas gali būti patalpinamas giliai ausies kanale, todėl tampa beveik nepastebimas. Visi „Widex” CIC klausos aparatų sprendimai yra visiškai automatiniai – todėl galite girdėti aiškius ir natūralius garsus beveik arba visai be trukdžių.

PRIVALUMAI. Kosmetinis patrauklumas, mažai pastebimas, garso aiškumas.

TRŪKUMAI. Labiausiai pažeidžiamas drėgmės, mažą aparatą gali būti sunku prižiūrėti.

Kauliniai klausos aparatai BHM Contact mini

Siekdama laiku ir adekvačiai suteikti pagalbą vaikams, turintiems klausos sutrikimų, BHM sukūrė Contact mini kaip pirmąją pasaulyje skaitmeninę miniatiūrinę kaulų laidumo sistemą. Ypač vaikams reikalinga greita intervencija su akustine pagalba, nes kalbos vystymasis yra neatsiejamai susijęs su gebėjimu girdėti. Suaugusiesiems, turintiems klausos negalią ir daug sportuojantiems, Contact mini taip pat bus itin naudingas. Šis prietaisas yra tinkamas asmenims turintiems lengvo arba vidutinio lygio klausos praradimą.

Du geriau nei vienas

Pabandykite apsidairyti tik viena akimi, o ne dviem. Arba užsirišti batų raištelius viena ranka, o ne dviem. Klausymas tik viena ausimi yra tas pats – sunkus, ribojantis ir fizinis krūvis. Kalbant apie klausą, du yra tiesiog geriau nei vienasAbiejų ausų naudojimas girdėjimui vadinamas binauraliniu klausymu. Mūsų smegenys yra pritaikytos girdėti pasaulį dviem ausimis; jas naudoja garsams lokalizuoti ir atitinkamam garsui atskirti nuo triukšmo.

Kokie yra tikrieji pranašumai?

√ Natūralumas. Klausa tampa daug natūralesnė, nes garsai sklinda iš visur aplink jus.

√ Pagerėja kryptinė klausa. Tai reiškia, kad galima lengviau ir greičiau nustatyti kryptį, iš kurios sklinda garsai. Pavyzdžiui. iš kurios pusės atvažiuoja automobilis ar autobusas, kai kur nors einate. arba jei kalbate su grupe žmonių, pokalbis dažnai greitai keičiasi tarp kalbėtojų. Du klausos aparatai padeda greitai nustatyti kalbančiojo vietą.

√ Triukšmingose situacijose yra lengviau suprasti kalbą.  Žmonės, turintys normalią klausą, turi galimybę atskirti vieną pokalbį nuo kito. Naudodami du klausos aparatus galite pasirinktinai klausytis jus dominančio asmens.

√ Tingi ausis. Laikui bėgant ausis be klausos aprato praranda gebėjimą girdėti ir suprasti. Abi ausys turi būti aktyvios.

√ Mažiau įtampos. Klausa mažiau vargina, o klausytis – maloniau.

√ Platesnis klausos diapazonas. Balsas, kuris vos girdimas 3 metrų atstumu viena ausimi, gali būti girdimas iki 12 metrų dviem ausimis.

√ Dėvėjimo komfortas. Garsas neturi būti toks garsus, kaip dėvint tik vieną klausos aparatą. Tai pagerina Ir bendrą garso kokybę.

Subalansuokite savo klausą

Yra daug įrodymų, rodančių, kad žmonės, turintys du klausos aparatus, yra labiau patenkinti nei tie, kurie nešioja vieną klausos aparatą, ir didžioji dauguma žmonių, kurių klausa sutrikusi abiejose ausyse, turėdami pasirinkimo galimybę, pasirenka du klausos aparatus.

WIDEX klausos aparatų šeimos

WIDEX yra šeimai priklausanti įmonė, įkurta 1956 metais Danijoje. Šiandien tai viena didžiausių klausos aparatų gamintojų pasaulyje. WIDEX klausos aparatai parduodami daugiau kaip 100 pasaulio šalių, o kompanijoje dirba daugiau kaip 3 800 žmonių visame pasaulyje. Mes kuriame skaitmenines technologijas, kurių kokybei mažai kas gali prilygti, ir tai mums padėjo pelnyti vienų inovatyviausių gamintojų pramonėje reputaciją. Mūsų kompromisinis požiūris į naujoves padėjo pasiekti tokių laimėjimų, kaip pirmieji pasaulyje skaitmeniniai įausiniai klausos aparatai. Mūsų misija - kurti klausos gydymo sprendimus, kuriais paprasta naudotis ir kurie yra sklandžiai integruoti į kasdienį gyvenimą ir suteikia žmonėms galimybę girdėti natūraliai.

Dažnai užduodami klausimai

Kas yra skaitmeniniai klausos aparatai?

Skaitmeniniai klausos aparatai yra sudaryti iš penkių pagrindinių komponentų: mikrofono, stiprintuvo (arba signalų procesoriaus), mikroschemos, imtuvo (taip pat vadinamo garsiakalbiu) ir baterijos. Nors anksčiau klausos aparatai galėjo veikti kaip paprasti stiprintuvai, skaitmeniniai klausos aparatai iš esmės yra mažyčiai kompiuteriai, kurie apdoroja garsą, kad jis taptų kiek įmanoma tikroviškesnis.

Kaip veikia skaitmeniniai klausos aparatai?

Skaitmeniniai klausos aparatai veikia tokiu principu: jų mikrofonai sugauna įeinantį garsą ir išsiunčia jį stiprintuvui. Stiprintuvas apdoroja garsą, analoginį signalą pakeisdamas skaitmeniniu. Tada jis siunčiamas į imtuvą, kuris garsą perduoda ausiai

MIKROFONAS: Mikrofonas yra svarbiausias faktorius girdimo garso kokybei. Dauguma mikrofonų atlieka adaptavimo funkciją, tai reiškia, kad jie gali veikti arba įvairiakrypčiu, arba kryptiniu režimu, kas pagerina signalo girdimumą priklausomai nuo klausymosi aplinkos

STIPRINTUVAS: Stiprintuvas apdoroja ir sustiprina garso signalą pagal individualius poreikius ir klausos netekimo laipsnį. Dėl to Jūsų girdimi garsai yra atpažįstami ir be iškraipymų. Stiprintuvas yra sudarytas iš daugumos klausos aparatų elektroninių dalių ir mikroschemų.

MIKROSCHEMA: Lustas yra skaitmeninio klausos aparato nervų sistema. Nepaisant mikro dydžio, lustas yra neįtikėtinai galingas ir gali valdyti viską – pradedant signalo apdorojimu, baigiant belaidžiu ryšiu. Lustas reiškia tai, kad skaitmeniniai klausos aparatai gali būti mažesni ir naudoti mažiau energijos.

GARSIAKALBIS: Imtuvas arba garsiakalbis elektrinį signalą paverčia garsu ir siunčia jį į ausį. Kiek garso pasiunčiama, priklauso nuo jo dydžio; todėl sunkaus klausos netekimo atvejais dažnai reikia šiek tiek didesnių klausos aparatų.

BATERIJA: Nuo klausos aparato baterijos priklauso visas darbas. Skaitmeninių klausos aparatų suvartojamas energijos kiekis labai priklauso nuo jų pačių dydžio, funkcijų skaičiaus ir jų panaudojimo būdų. „Widex” daug dirba, siekdami kad mūsų klausos aparatai būtų naudingiausi ir galingiausi.

Skaitmeninių ir analoginių klausos aparatų palyginimas

Pirmieji populiarūs klausos aparatai buvo analoginiai klausos aparatai. Nors analoginiai klausos aparatai dar ir šiandien egzistuoja, juos beveik pakeitė skaitmeniniai klausos aparatai.

Skaitmeniniai klausos aparatai labai skiriasi nuo analoginių ir tai daugiausia susiję su tuo, kaip prietaisai apdoroja garsą. Skaitmeniniai klausos aparatai įeinantį garsą paverčia skaitmeniniu signalu ir tada, prieš vėl jį paversdami analoginiu signalu ir pasiųsdami į ausis, jį apdoroja. Dėl šio proceso garsas tampa aiškesnis ir tikroviškesnis.

Įsivaizduokite, kad sėdite triukšmingame restorane ir bandote kalbėtis su draugu. Jeigu Jūs esate su analoginiais klausos aparatais, visi garsai yra sustiprinti Jūsų draugo balsas, foninė muzika, indų tarškėjimas ir kitų lankytojų prislopinti pokalbiai. Bet jeigu esate su skaitmeniniais klausos aparatais, viskas bus kitaip. Šie prietaisai priims visus restorano garsus, o Jums perduos tik tuos, kuriuos turite girdėti. Jūsų draugo balsas taps aiškesnis, o kito foninio triukšmo nebus. Taip yra todėl, kad skaitmeniniai klausos aparatai yra išmanūs prietaisai, kuriuose yra tokių dalykų, kaip triukšmo sumažinimo, kryptinių mikrofonų ir grįžtamojo ryšio panaikinimo sistemos.

Kur nusipirkti klausos aparatus?

Esame įgaliotas WIDEX atstovas Lietuvoje, todėl galime tinkamai parinkti, pritaikyti ir Jus išmokyti naudotis klausos aparatu.

Kiek kainuoja klausos aparatai?

Kiek kainuoja klausos aparatai? Tai klausimas, kurio sulaukiame labai dažnai, o atsakymas nėra toks paprastas. Klausos aparatų kaina priklauso nuo kelių faktorių, tame tarpe: klausos netekimo tipo ir laipsnio, klausos aparato modelio, techninių savybių ir pasirinkto klausos aparato tipo. Vienintelis asmuo, kuris gali tiksliai pasakyti, kiek kainuoja klausos aparatai, yra Jūsų klausos specialistas. Apie tikrąją klausos aparatų kainą ir jų tikrąją vertę – mes galime pasakyti daug. Klausos aparatai yra neįtikėtinai pažangūs, aukštųjų technologijų kompiuteriai.

Klausos aparatų kaina nėra nustatoma tik pagal išorėje matomą plastiką. Daugumą klausos aparatų sudaro penki pagrindiniai komponentai:

  • Mikrofonas
  • Stiprintuvas (arba signalų procesorius)
  • Mikroschema
  • Imtuvas (taip pat vadinamas garsiakalbiu)
  • Baterija

Sudėjus juos visus kartu, gausime prietaisą, kuris gali padėti  girdėti kalbą kaip niekada anksčiau net žmonėms su giliu klausos netekimo laipsniu. Klausos aparatai nėra paprasti stiprintuvai, todėl klausos aparato kaina negali būti nustatoma tik į jį žiūrint.

Asmeninės priežiūros kaina

Šiuolaikinių technologijų komponentai yra svarbus klausos aparato kainos nustatymo veiksnys, bet taip pat klausos aparatų kaina apima asmeninę priežiūrą.

Widex, daug investuoja, kad užtikrintų klausos specialistų kvalifikaciją ir įgūdžius pritaikyti klausos aparatus. Specialistai naudojasi specialia aparatūra, skirta klausos netekimo tipui, laipsniui ir formai nustatyti. Jie taip pat gali patikrinti ausis ir, jei turite kokių nors fizinių ausų problemų, nukreipti Jus pas savo gydytoją. Šios paslaugos didina klausos aparatų kainą, bet yra būtinos siekiant Jums parinkti geriausiai tinkančius klausos aparatus.

Jei tikrai netekote klausos, Jūsų klausos gydymo specialistas pasakys, kokio tipo klausos aparatai Jums tinka ir tuos klausos aparatus užprogramuos, kad patenkintų specifinius Jūsų poreikius.