Patarimai, kaip prižiūrėti klausos aparatą

Nėra nieko labiau erzinančio, nei šeštadienio vakarą prieš pat išvykstant į gimtadienį sužinoti, kad jūsų klausos aparatas nebeveikia. Laimei, yra daug įrankių, padedančių išspręsti šią problemą. Taigi, ką daryti, kad klausos aparatas nesugestų? Ir kas iš tikrųjų kenkia klausos aparatui? Galų gale, prevencija yra geriau nei gydymas.

Kaip išvengti klausos aparato gedimo:

  • Kiekvieną dieną įdėkite savo klausos aparatą į džiovinimo įrenginį, pageidautina su UV spinduliais, tai ne tik užtikrins, kad klausos aparatas išdžius, bet ir tuo pačiu metu bus sunaikintoss  visos ant klausos aparato esančios bakterijos. Jeigu ir neturite elektinės džiovyklės su UV spinduliais, būtinai naudokite bent jau paprastą džiovyklę, kuri saugos jūsų aparatą nuo drėgmės. Taip pat nepamirškite laiku pakeisti džiovyklės kapsulių.May be an image of text
  • Jei dėvite klausos aparatą su individualiu ausies įdėklu, vamzdelis laikui bėgant gali tapti labai kietas arba užsikimšęs siera, dėl to garsas gali sumažėti ir galiausiai klausos aparatas skleis mažai arba visai neveiks. Norėdami to išvengti, laiku pakeiskite vamzdelį, skirtumą pastebėsite iš karto!
  • Jei turite klausos aparatą su specialiai pagaminta ausine, reguliariai ją valykite; jei ausinė užsikimšusi ausų vašku, nebegalėsite girdėti garso iš klausos aparato. Geriausia ausines valyti tam skirtomis priemonėmis, tačiau įsitikinkite, kad į vandenį įdėjote tik ausinę, o ne klausos aparatą. Po to ją gerai išdžiovinkite prieš uždėdami jį atgal ant klausos aparato.
  • Nenaudokite plaukų lako, kai klausos aparatai yra ausyje, tai galiausiai užkemša mikrofoną ir neleidža klausos aparatui apskritai perduoti jokio garso. Jei vis tiek norite naudoti plaukų laką, darykite tai, kai ausyse nėra klausos aparatų, ir palaukite, kol plaukų lakas sukietės.
  • Būtinai laiku pakeiskite garsiakalbio filtrą (jei jūsų aparatas įausinis), nes jei to nepadarysite, filtras užsikimš ausų vašku ir jūsų klausos aparatas nebeveiks. Laimei, tai lengva išspręsti pakeitus filtrą.
  • Jei dirbate ten, kur yra daug dulkių, kiekvieną vakarą patikrinkite klausos aparato mikrofoną ir jį pavalykite šepetėliu. Jei to nedarysite, mikrofonas gali užsikimšti, o tai reiškia, kad turėsite neveikiantį klausos aparatą.
  • Klausos aparatai nemėgsta vandens, todėl nesineškite jų į dušą, nesimaudykite su jais ir saugokite nuo drėgmės. Nepaisant to, kad beveik visi klausos aparatai vis labiau atsparūs vandeniui. Ar netyčia su juo nusiprausėte? Jokių problemų, tiesiog padėkite klausos aparatą nakčiai į ryžių dubenį arba džiovyklę, tai pašalins drėgmę. Ko neturėtumėte daryti, tai džiovinti jo plaukų džiovintuvu arba palikti ant radiatoriaus. Jei vis dar turite abejonių dėl klausos aparato, kreipkitės į savo klausos priežiūros specialistą, kuris tinkamai jį patikrins.
  • Jei naudojate įkraunamus klausos aparatus, įsitikinkite, kad klausos aparatų ir įkroviklio kontaktai yra švarūs. Galite juos išlaikyti švarius, reguliariai įtrindami medvilninį tamponą su trupučiu alkoholio.
  • Laikykite klausos aparatą toliau nuo savo augintinio! Mes pakankamai dažnai matėme tai, kad šuo suvalgė šeimininko klausos aparatą, jei klausos aparatas vis dar yra įjungtas ir kažkur padėtas, jis skleidžia aukštus tonus, kurie labai erzina šunis, todėl jūsų šuo užpuls klausos aparatą.
  • Nemeskite klausos aparatų ant kieto paviršiaus, elkitės atsargiai, o kai nenaudojate, įdėkite į specialią klausos aparatų dėžutę arba džiovyklę.

Jei kyla problemų su klausos aparatų priežiūra, galite kreiptis į klausos specialistą čia.