Kurios ausinės yra saugiausios mano klausai?

Surasti geriausias ausines savo ausims ir klausai gali būti sudėtinga. Ar rinktis dideles ar mažas? Kaip jos veikia klausą? Ar ausinės gali pakenkti klausai? Šiame straipsnyje yra trumpi atsakymai, kurie padės atsakyti į jums aktualiausius klausimus.

Ar mano klausa gali suprastėti dėl ausinių?

Klausos praradimas naudojant ausines yra siejamas su daug faktorių. Pavyzdžiui,  kiek ilgai klausote, garso intensyvumas (muzikos tipas, šnekamoji kalba, filmai) ir išorinis triukšmas – išorinis triukšmas paprastai verčia padidinti garsumą.

Problema yra ta, kad kūnas, deja, gerai atlaiko labai aukštus garsus, iš karto nesuteikdamas informacijos, kad kažkas ne taip. Pagrindinė priežastis, kodėl bet kokio amžiaus klausytojai didiną garsą, yra blokuoti blaškantį foninį triukšmą – todėl labai svarbu pasirūpinti, kad stebėtumėte foninio triukšmo lygį.

Ir atminkite, kad triukšmo sukeliamas klausos praradimas gali būti slaptas, ypač dėl žalos, kurią sukelia ilgai trunkantis garso poveikis iš ausinių.

Kokios ausinės yra geriausios mano klausai?

Pirma, tai priklauso nuo to, kas jums labiau patinka. Tačiau paprastai yra trijų tipų ausinės.

Atvirose ausinėse yra perforuoti puodeliai, o tai reiškia, kad dalis garso sklinda į išorę. Teoriškai tai apsaugo klausą nuo per didelio garsumo. Tačiau iš tikrųjų tai dažnai reiškia, kad vartotojas bus linkęs padidinti garsumą labai triukšmingoje aplinkoje.

Uždaros ausinės pasižymi gera išorine garso izoliacija, tai reiškia, kad galite daug geriau valdyti garso lygį, nes fono triukšmas automatiškai nėra toks stiprus.

Ausinės, dedamos į ausį, turi labai gerą išorinę garso izoliaciją. Jos yra saugus pasirinkimas, jei klausydamiesi per jas išlaikysite nekenksmingą klausai garsumo lygį. Netinkamai jas naudodami, galite padaryti didelę žalą savo ausims.

Ar pigios ausinės yra pavojingesnės jūsų klausai?

Dauguma aukščiausios klasės ausinių būna griežtai išbandomos ir jas gaminant yra laikomasi griežtų taisyklių bei standartų.  Pigesnių prekių ženklų atveju taip būna ne visada. Kita pigesnių ausinių problema yra ta, kad norėdami išgirsti tikslesnę garso detalę, turite padidinti garsumą – o taip gali prastėti klausa.

Ar yra ribojimų. kiek galima garsinti ausines?

Taip ir ne – kai kurie nešiojami muzikos grotuvai, tokie kaip „iPod“, turi apribojimus, koks garsumas yra leistinas. Šių ribų nebūtinai laikomasi, jei nėra naudojamos kartu su įrenginiu gautos ausinės. Kai kurios ausinės bus efektyvesnės, o kitos – mažiau efektyvios. Nors teisės aktai juda teisinga linkme, viskas vis tiek priklauso nuo to, kaip garsiai jūs naudosite savo ausines.

Image may contain: text

3 dalykai, kurių turėtumėte ieškoti naujose ausinėse

Komfortas. Yra tikimybė, kad praleisite daug laiko su naujomis ausinėmis, o įsitikinę, kad ausinės laikosi patogiai, sumažinsite per didelio garsumo poreikį.

Garso kokybė. Kuo geresnė garso kokybė, tuo labiau džiaugsitės savo ausinėmis. Jums taip pat nereikės didinti garsumo vien tam, kad išgirstumėte visas smulkmenas.

Paskirtis. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos ausinės atitinka numatytą naudojimą – nesvarbu, ar jas naudojate keliaudami, namuose ar triukšmingoje vietoje.

Aš turiu klausos sutrikimų – kokias ausines turėčiau naudoti?

Jei jūsų klausa suprastėjusi, jūs tikriausiai nešiojate klausos aparatus.

Daugybė klausos aparatų gali būti prijungti prie muzikos grotuvų, iš radijo ir TV garsą skleisti tiesiai į jūsų klausos aparatus. Šis transliacijos tipas visada atspindės jūsų klausos praradimą, taigi jūs gausite optimalią klausymo patirtį. Tiesiog nepamirškite, kad garsumas būtų saugus.

Kai kurias ausines taip pat galima pakoreguoti su programėle, kad būtų suteikta daugiau garso dažnių ir būtų atspindimas jūsų klausos praradimas. Tokiu būdu jums nereikia įjungti visų garsų, kad galėtumėte išgirsti tuos, kurių jums trūksta, tačiau galite sutelkti dėmesį į jums reikalingus dažnius.

 

Daugiau patarimų, kaip saugoti savo klausą rasite –> čia

Pasidalinkite straipsniu!