4 būdai, kaip gauti maksimalią naudą iš savo kochlearinio implanto

Pasidalinsime keturiais pagrindiniais veiksniais, kurie gali padėti jums gauti maksimalią naudą iš kochlearinio implanto.

1. Tinkamų lūkesčių nustatymas

Kai psichologiškai ruošiatės implantacijai ir rezultatams po jos yra svarbu atsižvelgti į įvairius veiksnius. Aktyvavus implantą ir garso procesorių, greičiausiai iškart išgirsite kai kuriuos garsus. Tačiau geras girdėjimas su implantu nebūtinai yra pasiekiamas greitai. Kai kuriems žmonėms išvis nereikia reabilitacijos arba jos reikia labai mažai. Kitiems žmonėms gali prireikti mėnesių ar metų reabilitacijos, kad pasiektų geriausią girdėjimą.

Jei ilgą laiką negirdėjote garsų, iš pradžių gali būti sunku sujungti garsus su prasme – pavyzdžiui, girdėti durų skambutį ir žinoti, kad reikia atidaryti duris. Labai svarbu atvirai bendrauti su įvairiais klausos specialistais, tokiais kaip audiologai, chirurgai, klausos implantų terapeutai, reabilitacijos specialistai ir kiti apmokyti medicinos specialistai.

2. Šeimos ir artimųjų parama

Buvo įrodyta, kad motyvuota ir palaikanti šeima suteikia daugiau teigiamos patirties po implantacijos. Svarbu, kad žmonės, kurie reguliariai bendrauja su jumis, suprastų, ką kochlearinis implantas gali ir ko negali padaryti, taip pat būdus, kaip padėti jums lengviau išgirsti, ypač triukšmingoje aplinkoje. Taip pat gali būti naudinga bendrauti su kitais žmonėmis, kurie buvo panašioje situacijoje pradedant naudoti kochlearinį implantą. Yra daug forumų, kuriuose žmonės dalinasi savo patirtimi ir išgyvenimais po ir prieš operaciją.

3. Kalbos procesoriaus programų rinkinys

Kievienas kochlearinis implantas ir kalbos procesorius turi specifinį programų rinkinį, kuriuo naudojantis yra nusakoma, kaip jūsų garso procesoriui reikia siųsti garsą į klausos sraigę. Šis programų rinkinys yra individualiai programuojamas, kad padėtų geriausiai girdėti. Programų nustatymų keitimai turi tiesioginės įtakos jūsų klausymui, ir normalu, kad per pirmus mėnesius po implantacijos šie nustatymai bus koreguojami kelis kartus. Jei manote, kad nuo paskutinio derinimo pasikeitė garsas, turėtumėte kuo greičiau pasakyti savo audiologui, nes koreguojant nustatymus galima gerinti garso kokybę.

4. Reabilitacija yra raktas į sėkmę

Svarbu reguliariai lankytis pas reabilitacijos specialistą ir praktikuoti jo skiriamus pratimus kasdieniame gyvenime – tie, kurie tai daro, yra linkę pasiekti geresnių rezultatų! Reabilitacijos pratimai yra svarbūs nuo pirmosios dienos, kai pradedate girdėti. Nesvarbu, ar galite reguliariai lankytis pas reabilitacijos specialistą, bet pratimų darymas namuose gali jums daug padėti.

Ar jūs ar mylimas žmogus svarsto apie kochlearinį implantą? Parašykite musm el. paštu: info@surdotechnika. lt arba susisiekite su mumis ir padėkite jiems pradėti kelionę, geresnės klausos link.

 

Pasidalinkite straipsniu!