Ar man pavyks priprasti nešioti klausos aparatą?

Ar keista jausti klausos aparatą ausyje? Ar žmonės pastebės, kad nešioju klausos aparatą už ausies? Ar sunku būti su klausos aparatu visą dieną? Kaip skambės mano balsas?

Pirmosios akimirkos su klausos aparatu

Priprasti nešioti klausos aparatą nėra sunku. Pradžioje galite jausti šiek tiek nepatogumų, bet po keleto dienų greičiausiai beveik nepastebėsite, kad esate su klausos aparatu.

Dažniausiai kylantys nepatogumai pradėjus nešioti klausos aparatą

Galite patirti šiuos keturis pojūčius:

  1. „Jaučiu lyg mano ausis būtų užkimšta“. Dėl susidariusio vadinamojo „okliuzijos efekto“, galite jausti, lyg ausis yra užkimšta. Tinkamas ausies įdėklas su ventiliacija leis orui patekti į ausį – ilgainiui tai padės priprasti prie klausos aparato skleidžiamo garso.
  2. „Mano balsas skamba lyg kalbėčiau statinėje“. Vos pradėjus nešioti klausos aparatą, Jūsų balsas gali skambėti kitaip, nei įprasta. Klausos aparatas Jūsų balso skambesį pagarsina, greitai prie to priprasite.
  3. „Klausos aparatas švilpia“. Aukšto dažnio švilpimas gali pasigirsti užsidedant klausos aparatą, rengiantis, dedantis kepurę, pasilenkus apsikabinti… WIDEX klausos aparatai turi švilpimo slopinimo funkciją, kurios tikslas yra šią problemą šalinti.
  4. „Jaučiu ausyje spaudimą“. Neretai pirmąsias dienas žmonės gali jausti spaudimo jausmą ir jautrumą ausyje. Jei šis jausmas po kelių dienų nepraeina, ar jaučiate ausies skausmą, susisiekite su savo klausos reabilitacijos specialistu.

Pirmą kartą pradėję nešioti klausos aparatą žmonės dažnai teigia viską girdintys labai garsiai. Staiga vandens čiaupo, klaviatūros mygtukų, net jų žingsnių garsai tampa labai girdimi. Taip ir turi būti – Jūs pradėjote girdėti garsus, kurių ilgą laiką nebegirdėjote!

Visgi, neįprasta naujų garsų įvairovė pradžioje gali varginti.

  • Pabandykite pirmąsias dienas nešioti klausos aparatą vos po keletą valandų per dieną palaipsniui laiką ilgindami
  • Venkite būti su klausos aparatu triukšmingoje aplinkoje tol, kol dar nesijaučiate su juo patogiai tylesnėje aplinkoje

Tai padės Jums priprasti prie naujai girdimų garsų ir išvengti nepatogumo.

Su kai kuriais klausos aparatų modeliais aktyviai judant gali atrodyti, kad aparatas iškris iš ausies. EASYWEAR – itin patogiai prie ausies formų prisitaikančios WIDEX klausos aparato dalys, padedančios išvengti nepageidaujamo aparato dalių judėjimo ir išslinkimo iš ausies.

Dėl šoninio judėjimo judantis ausies įdėklas ausyje gali sukelti niežulį. EASYWEAR klausos aparato dalys mažina trintį ausyje, išlaiko klausos aparatą savo vietoje už ausies.

Pasidalinkite straipsniu!