fbpx

JAUČIATĖS NEPASIRENGĘ KLAUSOS APARATAMS?

Jei kenčiate nuo klausos praradimo, jūs - esate ne vienas. Iš tiesų klausos praradimas yra labai dažnas, nuo jo kenčia apie 360 milijonų žmonių visame pasaulyje. Nors ši būsena dažnai siejama su vyresniu amžiumi, nuo klausos praradimo kenčia vis daugiau jaunesnių žmonių.

PAGALBA YRA ČIA PAT

Rasti būdą, kaip išspręsti klausos netekimo problemą, gali būti išties sudėtinga. Naudoti klausos aparatus vengiama dėl daugybės priežasčių, įskaitant baimę, ką pagalvos kiti žmonės, arba tiesiog dėl to, kad klausos netekimas laikomas senatvės požymiu. Tačiau surinkta daug įrodymų, leidžiančių teigti, kad kuo anksčiau sureaguosite į klausos netekimo požymius, net ir į nedidelį klausos netekimą, tuo lengviau tvarkytis su šia problema bus ateityje. Svarbu atminti, kad klausos aparatai gali padėti, nesvarbu kada pradėjote juos naudoti. Jei skaitote šį tekstą, reiškia, kad jau padarėte svarbų žingsnį kelyje link geresnės klausos. Džiaukitės svarbiausiais dalykais Jūsų gyvenime, kad ir kur būtumėte.

KODĖL NAUDOTI KLAUSOS APARATĄ YRA GERA MINTIS

Per pastarąjį dešimtmetį klausos aparatų technologija pažengė nepaprastai toli. Šiuolaikiniai klausos aparatai labai skiriasi nuo griozdiškų senų klausos aparatų. Jie yra maži, stilingi, beveik nepastebimi ir turi daugiau apdorojimo galios nei vidutinis kompiuteris.

Kiti privalumai:

 Jausitės mažiau izoliuoti.

✅ Busite geriau pasirengę bendrauti.

 Bus lengviau prisitaikyti visuomenėje.

Busite labiau pasitikintys savimi ir nepriklausomi.

Sumažės įtampa ir depresija.

Sumažės tikimybė ateityje sirgti demencija.

 

 

 

ĮSIGIJUS KLAUSOS APARATĄ

Pradėti naudoti klausos aparatą pirmą kartą gali būti sunku. Praeis šiek tiek laiko, kol priprasite prie naujo garsų pasaulio. Jūsų smegenims taip pat reikia prisitaikyti, gali atrodyti, kad garsai yra stipresni nei anksčiau. Bet nesijaudinkite – šis prisitaikymo laikotarpis praeis.

Pradėję naudoti klausos aparatus, atsižvelkite į toliau pateiktus patarimus.

  • Pradėkite neskubėdami, pradžioje naudokite savo klausos aparatą trumpai, pavyzdžiui, vieną ar du kartus per dieną.
  • Naudokite savo klausos aparatą aplinkoje, kurioje nedaug žmonių ir nėra labai triukšminga.
  • Karts nuo karto per dieną leiskite sau pailsėti.
  • Žiūrėkite, kad ausys nepatintų dėl įdėklo trinties. Jei ausys vis dėlto patino, kreipkitės į klausos priežiūros specialistą.
  • Duokite sau laiko prisitaikyti prie naujų garsų ir pojūčių ausyse.

TOBULYBĖS SIEKIAMA TRENIRUOJANTIS

Kaip ir atliekant daugybe kitų dalykų gyvenime, jums gali padėti nusistovėjusi tvarka. Palaipsniui pradėkite naudoti savo klausos aparatą ilgiau, triukšmingesnėse aplinkose. Bandykite klausytis radijo ar televizoriaus arba kalbėtis telefonu. Naudokite klausos aparatus dažniau, kai esate su draugais ir šeima

 

 

Norėdami daugiau sužinoti, kaip klausos aparatai gali jums padėti, susisiekite Vilniuje (8-5) 2700009, Kaune (8-37) 796914, Klaipėdoje (8-46) 217118. ir Šiauliuise (8-64) 100330