Apie viduriniosios ausies implantus

1. Kas tai yra klausos implantai?

Klausos implantai yra elektroniniai, medicininiai prietaisai, kurie:

A. gauna garsus per miniatiūrinį mikrofoną

B. pakeičia šiuos garsus į sudėtingą elektrinių signalų seką, kuri yra adaptuojama pagal individualias charakteristikas ir neprigirdinčiojo asmens poreikius.

C. Perduoda šiuos garsus per odą į mažą implantuotą elektroninę detalę, kuri konvertuoja gautus signalus į mechaninius impulsus, kurie stimuliuoja vidurinės ausies kaulelius, perduodančius virpesius sraigei, kai klausa yra normali (VIBRANT SOUNDBRIDGE sistema). Arba gauti signalai konvertuojami į elektrinius impulsus, kurie tiesiogiai stimuliuoja atitinkamus klausos nervus sraigėje (MAESTRO kochlearinio implanto sistema arba EAS™, kombinuota elektrinio akustinio stimuliavimo sistema).

2. Kas tai yra viduriniosios ausies implantas?

Viduriniosios ausies implantas - tai medicininė galimybė girdėti asmenims, kenčiantiems nuo vidutinio-sunkaus neurosensorinio prikurtimo bei konduktyvinio ir mišraus prikurtimo. Šis iš dalies implantuojamas implantas tinka tiems, kurie negali naudoti tradicinių klausos aparatų (pvz., dėl medicininių priežasčių) arba kuriems tradiciniai klausos aparatai yra mažai naudingi. Vibrant Soundbridge yra puiki tradicinių klausos aparatų ar kaulinio laidumo technologijų alternatyva.

Viduriniosios ausies implanto sistema susideda iš išorinio kalbos procesoriaus ir implanto.

Išorinis kalbos procesorius
Patogų nešioti audioprocesorių sudaro baterija, mikrofonas ir labai aukštos kokybės visiškai skaitmeninis signalų procesorius. Signalas iš audioprocesoriaus perduodamas į VORP, o FMT (angl. Floating Mass Transducer) signalą pakeičia į mechaninę vibraciją.

Amadé kalbos procesorius

Implantas
Implantuojama Vibrant Soundbridge dalis yra vadinama VORP (ang. Vibrating Ossicular Prosthesis. Liet. vibruojantis kauliukų protezas).

Viduriniosios ausies implantas

3. Kaip veikia viduriniosios ausies implantas

Audioprocesorius pakeičia garsus į elektrinius signalus, kurie yra perduodami į implantą. Implantuota detalė siunčia signalą į FMT, kuris mechaniškai sukelia vidurinės ausies vibraciją. Toks „tiesioginio jungimo“ stimuliavimas sukuria puikią garso kokybę neblokuodamas ausies kanalo.
VORP implantuojamas chirurginės procedūros metu, kada FMT yra prijungiamas prie ausies vibracinės struktūros. Įjungtas FMT vibruoja kontroliuodamas vibraciją pagal pacientų klausos poreikius ir priverčia vibruoti ausies struktūrą. Jo dažnių diapazonas yra platus – iki 8000 Hz.

4. Viduriniosios ausies implanto nauda

• Natūralesnis garsas ir kalba
• Geresnis kalbos supratimas, ypač triukšmingoje aplinkoje
• Jokio aido ar erzinančio švilpimo
• Itin patogu nešioti, o ausies kanalas lieka visiškai laisvas
• Aiškiai perduodama aukštų tonų amplifikacija (ypač svarbu klausantis muzikos ar grojant)
• Aplenkiama išorinė ir vidinė ausis tais atvejais, kai prikurtimas yra konduktyvinio tipo.

 

Kaune:

Eivenių g. 17, LT-50166 Kaunas
Tel.: (8-37) 796914
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas : info@surdotechnika.lt

Vilniuje:

Kalvarijų g 98, LT-08211 Vilnius
Tel.: (8-5) 2700009
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas vilnius@surdotechnika.lt

Klaipėdoje:

Lietuvininkų a. 3, LT-92225 Klaipėda
Tel.: (8-46) 217118
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas klaipeda@surdotechnika.lt