Sprendimai vaikams

MED-EL vaikams

Klausa yra vienas iš svarbiausių pojūčių. Klausant vystosi kalba, mokomasi socialinių ir bendravimo įgūdžių. Klausa suteikia galimybę žavėtis muzika, girdėti nuostabius gamtos garsus, o taip pat suvokit aplinkos keliamą pavojų.

Žinia apie tai, kad vaikas negirdi, gali būti itin skaudi patirtis. Jums gali tekti priimti labai sudėtingus sprendimus. Klausos specialistai, audiologai ir kalbos terapeutai gali padėti savo profesionaliais patarimais ir parama. Džiugu ir tai, kad yra daug įvairių organizacijų ir grupių, padedančių tėvams dalintis žiniomis ir patirtimi.

Apsisprendimas dėl klausos aparato jūsų vaikui gali būti jaudinanti ir sudėtinga užduotis. MED-EL yra pasirengusi jums padėti priimti šį svarbų sprendimą ir suteikti jums informaciją, paramą bei patarimų.

MED-EL kochlearinis implantas - tai daugiau nei medicininis prietaisas. Tai galingas naujausių mokslinių pasiekimų ir technologijų derinys. Kartu su efektyviomis priežiūros programomis kochleariniai implantai suteiks naujas galimybes jūsų vaikui, padės įgyti socialinius bei kalbos įgūdžius ir juos tobulinti, skatins vaiko raidą.

Mes rekomenduojame apačioje pateiktą informaciją naudoti kaip gidą. Jei turite kokių nors klausimu ar ieškote daugiau informacijos susisiekite su mumis.

Ankstyva diagnozė - pirmas žingsnis į sėkmę

Vaiko klausa vystosi nuo trečio nėštumo mėnesio. Nuo pat gimimo vaikai pradeda bendrauti. Jie nuolat klauso ir labai anksti gali atpažinti šeimos narių balsus. Vaikai mokosi kalbėti imituodami girdimus garsus.

Kai jūsų vaikui nustatomas didelis prikurtimo laipsnis, svarbu imtis veiksmų nedelsiant.

Kuo greičiau yra nustatomas kurtumas, tuo daugiau galimybių sėkmingai reabilitacijai. Atsiradus naujagimių klausos tyrimo programoms, įgimtą prikurtimą nustatyti galima labai anksti.

Ankstyva stipraus prikurtimo diagnozė ir gydymas yra pirmasis žingsnis į sėkmingą klausos reabilitaciją.

Ankstyvos implantacijos privalumai

Jei smegenys neapdoroja girdimosios informacijos, jos praranda šį sugebėjimą jau per kelerius metus. Kadangi vaiko smegenys gerokai lengviau prisitaiko ir mokosi, ankstyva kochlearinė implantacija yra esminis veiksnys, lemiantis vaiko gebėjimą suvokti svarbią girdimąją informaciją. Tyrimais nustatyta, kad vaikai, kuriems implantacija atlikti iki dviejų metų amžiaus, kalbos suvokimo mokosi lygiai taip pat arba netgi greičiau nei vaikai, kuriems implantas įstatytas vėliau.

Vaikai, kuriems nustatytas ikikalbinis kurtumas sugeba išmokti kalbą taip greitai, kaip ir jų girdintieji bendraamžiai. Kai implantacija atliekama kūdikystėje, vaikai girdimąją informaciją gauna tuo metu, kai smegenys geriausiai gali prisitaikyti ir įsisavinti kalbą. Jų klausos vystymąsi galima palyginti su įprastai girdinčiųjų vaikų klausa, o kalba vystosi praktiškai natūraliai.

Pastaruoju metu, dėl tobulėjančių chirurginių procedūrų ir geresnių rezultatų, pasiekiamų ankstyvame amžiuje, minimalaus amžiaus reikalavimai kochlearinei implantacijai mažėja. MED-EL pacientai dažnai yra vos kelių mėnesių amžiaus. Kūdikiams, kurie girdėjo, tačiau neteko klausos, taikoma ta pati taisyklė: kuo trumpesnis yra kurtumo laikotarpis, tuo daugiau naudos gali suteikti kochlearinis implantas.

Implantacijos amžius yra vienintelis veiksnys, įtakojantis kochlearinio implanto naudą vaikui. Turtinga bendravimo aplinka, efektyvus kalbos procesoriaus programavimas, motyvacija, reabilitacija ir atitinkami lūkesčiai yra labai svarbūs veiksniai, lemiantys bendrą sėkmę. Svarbu kalbėtis su vaiku, netgi jei jis negali suprasti visko, ką jam sakote. Kalbėjimas su vaiku yra geriausias būdas paskatinti kalbos vystymąsi. Veido išraiška ir kūno kalba pabrėžia žodžių reikšmę ir padeda vaikui jus geriau suprasti.

Idealus sprendimas kūdikiams

Sprendimas įsigyti kochlearinį implantą turės įtakos jums ir jūsų vaikui ilgą laiką. MED-EL jaučia didžiulę atsakomybę už jauniausius kochlearinių implantų pacientus. MED-EL kochleariniai implantai yra sukonstruoti pagal griežčiausius saugumo standartus, pasižymi ilgalaikiu patikimumu, patvarumu ir nepriekaištingu veikimu. MED-EL saugios ir efektyvios technologijos pagrįstos įvairiomis papildomomis saugumo savybėmis, ypač svarbiomis kūdikiams.

MED-EL gamina minkštus, lanksčius ir netraumuojančius elektrodus, saugančius jautrią vaiko vidinės ausies struktūrą. Netraumuojantis reiškia minimaliai traumuojantis arba visiškai netraumuojantis vidinės ausies. MED-EL netraumuojantys elektrodai minimaliai kenkia vaiko likusiai klausai ir saugo jo vidinę ausį, kad vėliau būtų galima pritaikyti technologinius laimėjimus. be to, MED-EL elektrodų įvairovė užtikrina, kad elektrodą būtų galima pritaikyti kiekvienam vaikui, net ir netinkamo sraigės susiformavimo ar sukaulėjimo atvejais.

Reabilitacija ir mokymas

Maždaug po trijų - šešių savaičių pjūvis užgyja ir kochlearinio implanto sistemą galima pradėti naudoti. Klausos specialistas sureguliuoja kalbos procesorių pagal vaiko poreikius ir tai vadinama „pirmuoju derinimu“. Daugiau informacijos - Pirmieji garsai.

Kochlearinio implanto kalbos procesorius yra programuojamas kiekvienam asmeniui individualiai. Iš pradžių yra nustatoma tinkamiausia programa, dar vadinama "žemėlapiu". Tuo tikslu yra atliekami įprasti nustatymai bei tikslus sureguliavimas. Kadangi smegenys prisitaiko prie gaunamų signalų, garsai, kurie pirminio derinimo metu galėjo atrodyti per garsūs, vėliau tampa per silpni. Todėl nuolatinis derinimas yra labai svarbus veiksnys tolesnei vaiko sėkmei.

MED-EL kochlearinio implanto sistema yra lengvai, tačiau labai tiksliai suderinama. Todėl ji yra labai naudinga kūdikiams ir mažiems vaikams, nes jie negali ilgą laiką iškęsti derinimo procedūrų. Greitas ir nesudėtingas derinimas padeda sumažinti jūsų ir jūsų vaiko patiriamą stresą derinimo procedūrų metu.

Kochlearinės implantacijos sėkmė labai priklauso nuo stiprios motyvacijos ir aktyvaus jūsų, kaip tėvų, dalyvavimo. Net ir geriausias kochlearinis implantas nepadės vaikui, jei jis jo nenešioja nuolat. Jei kurį laiką kochlearinis implantas nenaudojamas, vaikas turi iš naujo prisiderinti prie garsų, perduodamų iš kochlearinio implanto, todėl progresas sulėtėja. Tyrimais nustatyta, kad ilgalaikis kalbos procesoriaus nešiojimas įtakoja vaiko pasiekiamus rezultatus su kochleariniu implantu.

Nors kochleariniai implantai kurtiems vaikams suteikia didžiules galimybes, iš pradžių garsai gali sukelti sumaištį. Nuolatinis mokymas bendrauti yra itin svarbus veiksnys mokant suvokti garsus ir vystant klausymo ir kalbėjimo įgūdžius.

Labai mažiems vaikams iš pradžių reikia didelės tėvų pagalbos atpažįstant garsus terapinėje aplinkoje. Vėliau vaikas išmoksta pritaikyti įgytus klausymo įgūdžius realiame gyvenime, už terapinės aplinkos ribų. Dabar galima gauti gausybę reabilitacijos priemonių, naudojamų namuose, taigi, jūs galite padėti vaikui tobulinti klausos įgūdžius labai žaismingai.

MED-EL siūlo įvairias pagalbines priemones, padedančias pacientams pasiekti didžiausios naudos iš kochlearinio implanto sistemos. Tai yra ir komunikacinės priemonės, naudojamos kalbos terapijoje bei mokymuisi namuose.

 

Kaune:

Eivenių g. 17, LT-50166 Kaunas
Tel.: (8-37) 796914
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas : info@surdotechnika.lt

Vilniuje:

Kalvarijų g 98, LT-08211 Vilnius
Tel.: (8-5) 2700009
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas vilnius@surdotechnika.lt

Klaipėdoje:

Lietuvininkų a. 3, LT-92225 Klaipėda
Tel.: (8-46) 217118
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas klaipeda@surdotechnika.lt