Kochleariniai implantai

1. Kas tai yra klausos implantai?

Klausos implantai yra elektroniniai, medicininiai prietaisai, kurie:

A. gauna garsus per miniatiūrinį mikrofoną

B. pakeičia šiuos garsus į sudėtingą elektrinių signalų seką, kuri yra adaptuojama pagal individualias charakteristikas ir neprigirdinčiojo asmens poreikius.

C. Perduoda šiuos garsus per odą į mažą implantuotą elektroninę detalę, kuri konvertuoja gautus signalus į mechaninius impulsus, kurie stimuliuoja vidurinės ausies kaulelius, perduodančius virpesius sraigei, kai klausa yra normali (VIBRANT SOUNDBRIDGE sistema). Arba gauti signalai konvertuojami į elektrinius impulsus, kurie tiesiogiai stimuliuoja atitinkamus klausos nervus sraigėje (MAESTRO kochlearinio implanto sistema arba EAS™, kombinuota elektrinio akustinio stimuliavimo sistema).

2. Kas yra kochlearinis implantas?

Kochlearinis implantas - tai medicininė galimybė girdėti asmenims, kenčiantiems nuo stipraus iki visiško prikurtimo. Implantai gali būti efektyviai naudojami tiek ikikalbinio, tiek ir pokalbinio kurtumo atvejais vaikams ir suaugusiems pacientams. Stimuliuodami sensorines ląsteles sraigėje, kochleariniai implantai padeda pacientams girdėti aplinkos garsus ir kalbą.

Kochlearinio implanto sistema susideda iš išorinio kalbos procesoriaus ir implanto.

Išorinis kalbos procesorius
Kalbos procesorius sudarytas iš valdymo įrenginio, elemento ir ritės. Signalai perduodami bevieliu būdu į implantą.

Kalbos procesorius

Implantas
Implantas yra chirurginiu būdu implantuojamas po oda. Jis susideda iš korpuso elektroninėms dalims, antenos , priimančios signalus iš kalbos procesoriaus, elektrodo ir standartinio elektrodo.

Implantas

3. Kaip veikia kochlearinis implantas

Kochlearinis implantas konvertuoja kasdienius garsus į užkoduotus elektrinius impulsus, kurie stimuliuoja klausos nervą, o smegenys interpretuoja šiuos signalus kaip garsus. Kadangi smegenys garsinę informaciją gauna labai greitai, garsai girdimi realiu laiku.

4. Reikalavimai klausai su implantu

Priklausomai nuo laiko, praėjusio nuo klausos praradimo iki klausos implanto implantavimo, reabilitacijos laikas, mokymai naudotis prietaisu ženkliai skiriasi. MED-EL supranta, kad pažangiausios technologijos turi būti kompleksiškai derinamos su reabilitacija ir mokymais. MED-EL siūlomos „Bridge to better communication“ programos- tai plačiausia reabilitacijos programa, mokomoji ir pagalbinė medžiaga suaugusiems, vaikams, paaugliams, tėvams ir specialistams.

5. Kochlearinių implantų nauda

Kochleariniai implantai teikia didžiulę naudą. Su jais galima girdėti kalbą, aplinkos garsus ir muziką. Kiekvieno asmens gaunamą naudą įtakoja jo amžius, prikurtimo laipsnis ir trukmė, sraigės būklė bei kitos medicininės būklės.

Kasdieniai garsai
Beveik visi kochlearinių implantų vartotojai gali girdėti aplinkos garsus, padedančius orientuotis aplinkoje, pavyzdžiui automobilių triukšmą, durų skambutį, žadintuvo signalą ir panašiai. Dauguma kochlearinių implantų vartotojų gali girdėti ir daugiau aplinkos garsų, pavyzdžiui paukščių čiulbesį, lapų šnaresį, vandens čiurlenimą ir daug kitų garsų.

Kalbos suvokimas
Dauguma kochlearinių implantų vartotojų girdi kalbos garsus. Taikant efektyvią priežiūros programą ir įgyjant daugiau patirties, kalbos suvokimas palaipsniui lengvėja. Dauguma pacientų kalbą supranta labai gerai ir jiems nereikia vadovautis lūpų judesiais.

Geresnis kalbėjimas
Girdėdami kitų žmonių kalbą taip pat, kaip ir savo balsą, klausos aparatų vartotojai gali tobulinti savo kalbinius įgūdžius.

Naudojimasis telefonu
Daugelis kochlearinių implantų vartotojų sėkmingai naudojasi standartiniais ir mobiliaisiais telefonais.

Muzikos klausymasis
Naujausios technologijos daugybei žmonių sudaro galimybes klausytis muzikos. Kaip kalbos supratimo atveju, muzikos klausymo įgūdžius galima tobulinti.

 

Kaune:

Eivenių g. 17, LT-50166 Kaunas
Tel.: (8-37) 796914
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas : info@surdotechnika.lt

Vilniuje:

Kalvarijų g 98, LT-08211 Vilnius
Tel.: (8-5) 2700009
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas vilnius@surdotechnika.lt

Klaipėdoje:

Lietuvininkų a. 3, LT-92225 Klaipėda
Tel.: (8-46) 217118
Darbo laikas: I-V 9:00-17:00
el. paštas klaipeda@surdotechnika.lt